مراحل سرمایه‌گذاری در بورس

 

 

 

یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری در جهت رشد سرمایه، خرید و فروش سهام در بورسه. سرمایه‌گذاری برای کسب سود در بورس، با 2 هدف صورت می‌گیره:

 

1- خرید سهام شرکت‌ها در قیمت پایین و فروش در قیمت بالاتر

اکثر افرادی که توی بورس به خرید و فروش سهام مشغولن به این روش کسب سود می کنن. یعنی یک سهم رو می‌خرن و فردا روز که قیمتش بالا رفت، میفروشنش و از اختلاف قیمت خرید و فروش سود می‌کنن. این افراد ممکنه امروز که یه سهمیو خریدن، یه ماه بعد با بالا رفتن قیمت سهمشون، سریع خارج بشن. حالا یکی ممکنه در یه بازه یه هفته ای سود کسب کنه و یکی تو یه بازه 6 ماهه یا یه ساله. در نهایت چیزی که برای این گروه مهمه، فعالیت کلی شرکت نیست، بلکه قیمت سهام اون شرکته که احتمال داره حتی برای مدت کوتاهی هم که شده، افزایشی باشه که قابلیت سرمایه‌گذاری‌های چند روزه تا چند ماهه رو به افراد بده. اینکه چور میشه تشخیص داد که قیمت سهام یه شرکت ممکنه بالا بره، با روشهای مختلفی امکا‌پذیره.


 

2- شراکت در سود فعالیت‌های شرکت‌ها

افرادی که در این گروه قرار می‌گیرن، می‌خوان در سود شرکت در بلندمدت شریک باشن. در واقع برای این گروه، بالا و پایین رفتن قیمت‌ها در کوتاه مدت، اهمیت چندانی نداره. چون اونا با خرید سهام یک شرکت برای مدت طولانی، دیدگاه مالکیت نسبت به اون شرکته دارن و سالانه یا هرچند سال یکبار، سود حاصل از سهامشون رو نقداً از شرکت می‌گیرن. البته به خاطر اینکه روند بورس در بلندمدت همواره افزایشیه، لذا خواه ناخواه از بالارفتن ارزش سهام شرکت هم سود زیادی نصیبشون می‌شه. ولی به هر حال اگه مثلا بعد از یه سال، دیدن که ارزش سهاشون نصف شده براشون مهم نیست؛ چونکه این افراد معمولا دیدگاه نگه‌داری مثلا برای حداقل بالای 5 سال دارن و مطمئن هستن که بالاخره قیمت سهامشون بالا میره، دقیقا مثل خرید ملک!


 

به هرحال و به هر نیتی که می‌خواین به بورس وارد بشین، باید طبق مراحل زیر عمل کنید: (برای دیدن جزئیات هر محله روش کلیک کنید)

 

قدم اول:  گرفتن کد بورسی

 

قدم دوم:  ثبت نام در یک کارگزاری مناسب

 

قدم سوم:  یافتن سهام مناسب

 

قدم چهارم:  خرید و فروش سهام


به یاد داشته باشید که هیچوقت چشم‌بسته و صرفاً فقط با پیشنهاد اطرافیانتون یا شبکه‌های اجتماعی، اقدام به خرید سهام نکنید. برای سرمایه‌گذاری در بورس حتماً حتماً ابتدا آموزش ببینید و بعد با خیال راحت سرمایه‌گذاری کنید.  شاید در گذشته روند یادگیری بورس و معامله‌کردن، زمان‌بر و مبهم بود، اما نگران نباشید؛ به لطف سال‌ها تجربه در بازار ، الان طی کردن این راه  در کم‌ترین زمان و طی چند روز، کاملا امکانپذیره.

 

 

آقا جان یک کلام ختم کلام:

اگه تازه بورس آشنا شدی و مبتدی هستی، لطفا لطفا لطفا دقت کن و یک انتخاب درست کن! ببین دوست من، هر شخص موفق مشهور یا گمنام از اطرافیانت گرفته تا اون بالا بالایی‌ها، همشون بلا استثنا یک کاری رو انجام دادن که الان تو اونارو موفق خطاب می‌کنی. اون چیه؟ اینه که در زمان درست، انتخاب‌های درست داشتن! حالا چرا اینو می‌گم؟! چون دقیقا اینجا همون جاییه که تو می‌تونی با یه انتخاب درست، یک‌بار برای همیشه خیالت رو از سرمایه‌گذاری در بورس ایران راحت کنی و اسیر مسیر‌های رنگارنگ و پرپیچ و خم آموزش این حرفه نشی! چطور؟ یک‌بار یک دانش رو حرفه‌ای رو یاد بگیر و تا سال‌ها ازش استفاده کن.

 

من این آموزش رو جاهای دیگه هم معرفی کردم اما اینجا فرق می‌کنه. چرا؟ چون کسی که داره تازه بورس رویاد می‌گیره، ذهنش مثل یک لوح سفید پاکه و راحت‌تر میشه بهش اطلاعات داد و این خیلی برام ارزشمنده؛ شمارو دعوت می‌کنم به: